Maľované vajíčko

V Borinke sa začínajú sviatky jari vždy s noblesou, krásnou výzdobou a hlavne s úsmevom na tvári. Preto sme  aj tento rok  zorganizovali našu tradičnú akciu „Maľované vajíčko“.  Zúčastnení mohli vyzdobovať vajíčka rôznymi technikami a prejaviť naplno svoju kreativitu.

Vystúpenie detí zo ZŠ sv. Marka

Dňa 20.12.2017 nám vianočné obdobie prišli spríjemniť žiaci zo Základnej školy sv. Marka v Nitre. Pripravili si scénku s vianočnou tematikou, ktorá bola poučná a našim klientom sa veľmi páčila.

Vystúpenie folklórneho súboru z Janíkoviec

Dňa 18.12.2017 nám folklórny súbor z Janíkoviec priblížil tradície, ktoré sa zachovávajú v ich obci. Klienti s nostalgiou spomínali na obdobie Vianoc strávených v ich domovoch. Aj takto sme si priblížili vianočné zvyky. 

Zdobenie medovníkov

Dňa 13.12.2017 sme zorganizovali našu tradičnú vianočnú akciu ZDOBENIE MEDOVNÍKOV. Zúčastnili sa na nej aj klienti z iných zariadení a aj tí vekovo mladší, ktorí spríjemnili atmosféru spevom vianočných piesní. 

Mikuláš

Aj v našom zariadení chodil tento rok Mikuláš. Každého klienta odmenil balíčkom dobrôt, na ktorom si pochutili. Všetci sa potešili a vyčarilo im to úsmev na tvárach. 

Muzikál A TRUE LIGHT

Čas adventu nám prišlo ozvlášniť 50 študentov z UKF pod umeleckým vedením Mgr. art. Mareka Štrbáka, PhD.. Muzikál rozprával biblický o narodení Ježiša Krista. Klientom sa muzikál veľmi páčil, čomu nasvedčoval aj veľký potlesk po skončení vystúpenia. 

Adventný koncert skupiny Quantum BORA

Dňa 3.12.2017 nám prišla spríjemniť poobedie svojim hudobným repertoárom hudobná skupina Quantum Bora. Klientom vyčarili úsmev na tvári a mnohí si s nimi aj zaspievali. Bolo to pre nich príjemné spestrenie dňa. 

"TANCOVAČKA"

Dňa 9.11.2017 sme pre našich klientov pripravili Tancovačku. Do tanca nám hrala kapela "Fórum", ktorá zanôtila rôzne piesne z mladosti našich klientov. Dobrá  nálada a úsmev nechýbal nikomu  na tvári.

Tekvicová paráda

S jeseňou sa nám tradične spája Tekvicová paráda, ktorú každoročne organizujeme. Aj tento rok sa v našom zariadení uskutočnila dňa 12.10.2017. Podujatie bolo príjemným spestrením pre rôzne vekové kategórie. Pri skrášlení a zdobení tekvíc sa využívali rôzne techniky od vyrezávania až po maľovanie. Kreativite sa medze nekládli. 

"Domov baví domov"

Ako každý rok aj tento sa naši klienti zúčastnili akcie DOMOV BAVÍ DOMOV, na ktorej sa prezentovali scénkou Dožinky. Scénku nacvičovali niekoľko mesiacov v spolupráci s deťmi z Liečebno-výchovného sanatória Kynek a ich snaha bola ocenená veľkým aplauzom. 

Požehnanie sochy Panny Márie Kráľovnej, Mons. Viliamom Judákom, nitrianskym diecéznym biskupom

12.10.2017

 

Krátku reportáž zo slávnostného požehnania sochy Panny Márie Kráľovnej v novovybudovanej kaplnke v ZSS ,, Borinka" Nitra, nájdete na stránke Tv Lux- archív, dňa 16. 10. 2017, v 7:45 minúte.

http://www.tvlux.sk/archiv/play/12838

 

 

Opekačka

K teplým letným mesiacom patrí nielen dobrá nálada, ale aj opekačka. Preto sme si ju v našom zariadení 17.7.2017 zorganizovali. Príjemnú atmosféru dotvárala vôňa špekačiek, smiech a dobrá nálada. Naši klienti si ju vychutnali plnými dúškami čomu nasvedčovali usmiate tváre a radosť v očiach. 

"Juniáles"

Dňa 29.6.2017 sa v našom zariadení uskutočnila popoludňajšia veselica, pri ktorej nám do tanca hrala kapela Fénix. Klienti si zatancovali na rôzne piesne z ich mladosti. Počas celej zábavy nechýbal úsmev na perách našich klientov, ale aj hostí z iných zariadení. 

"Maľované vajíčko"

 

Pri príležitosti blížiacich sa Veľkonočných sviatkov naše zariadenie každoročne organizuje tzv. "Maľované vajíčko", čo je udalosť umožňujúca ukázať šikovnosť rúk našich klientov pri maľovaní vajíčok a vyrábaní veľkonočných ozdôb. Na danej akcii sa zúčastnili aj klienti z iných zariadení, napr. Nitrava, Viničky, ale aj deti a mladí ľudia z LVS Kynek, Kreatív Klasov. Na príprave akcie participovali všetci naši zamestnanci, vyfukovanie vajíčok, výzdoba zariadenia. Napriek tomu, že to bolo dopoludnie plné zábavy a oddychu, nechýbala súťaživosť a hrdosť pri pohľade na krásne veľkonočné ozdoby. Bodkou príjemného dopoludnia bolo chutné veľkonočné občerstvenie za čo ďakujeme našim pani kuchárkam. 

Vymetanie kútov na Luciu - 13.12.2016

 

Opekačka

Opekačky, oddych, relax - to všetko patrí k letu. Preto sme si aj my 21.7.2016 zorganizovali opekačku. Spev smiech a samozrejme vôňa a príjemná chuť špekačiek vyčarili úsmev na tvári každého klienta nášho zariadenia.

Otvorenie multigeneračnej zóny

Dňa 24.6.2016  bola v našom zariadení otvorená zóna zábavy, hier a oddychu, tzv. "multigeneračná zóna" v rámci projektu Búrame bariéry, zrealizovaný za finančnej podpory NKN. Súčasťou otvorenia zóny boli športové hry , kde si účastníci zahrali  "Človeče, nehnevaj" sa a "Ruské kolky". Tento slnečný deň  priniesol veľa zábavy a dobrého pocitu ako pre našich klientov, tak aj pre klientov ostatných zariadení sociálnych služieb.     

 

Vystúpenie skupiny Radosť ku ,,Dňu matiek"

 

Dňa 12.5. sa v našom zariadení uskutočnilo vystúpenie hudobnej skupiny Radosť, pôsobiacej v rámci Únie slabozrakých a nevidiacich. Piesne a básne sa niesli v téme materstva v súvislosti s dňom  matiek. Klienti boli dojatí  pri spomienkach na svoje mamy. 

Maľované vajíčko

K jarným slávnostiam oslavujúcim prebúdzanie prírody zo zimného spánku v našom zariadení už tradične patrí zdobenie veľkonočných vajíčok, kde prijímatelia sociálnej služby ukázali svoju kreativitu, zručnosť, invenciu a nápaditosť v technikách zdobenia. ,,Borinkovského maľovaného vajíčka " organizovaného 18. marca sa zúčastnilo osem zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti Nitrianskeho samosprávneho kraja, zástupcovia Slovenského zväzu telesne postihnutých a žiaci zo Spojenej školy internátnej v Nitre na Červeňovej ulici. Príjemnú slávnostnú atmosféru navodili deti z Materskej školy Čajkovského v Nitre, ktoré v rámci jarného pásma všetkým zúčastneným pripomenuli pohanské zvyky - vynášanie Moreny.      

Oslava MDŽ

Dňa 8. marca sme na počesť Medzinárodného dňa žien zasadli do spoločenskej miestnosti, aby sme si uctili všetky žienky, ktoré v našom zariadení máme. Účasť bola  vysoká a dokonca sa k nám pripojili aj  muži, ktorí sa chceli zúčastniť na programe. Boli sme svedkami skvelého hudobno-speváckeho predstavenia, ktoré si pre nás pripravil náš kolega Matúš. Vypočuli sme si hru na husliach, na gitare, sem - tam padol aj nejaký vtip a všetci zúčastnení dostali malé občerstvenie. V  miestnosti vládla pohoda a dobrá nálada.  

Pochovávanie basy

Dňa 16.02.2016 nás do tradície Pochovávania basy uviedli Skupina Radosť z Únie nevidiacich. Na poslednej fašiangovej zábave stvárnili obrad rozlúčky podobnej cirkevnému obradu a ohlásili nám tak koniec zábavy počas nasledujúceho pôstu. Rozlúčili sme sa humornými príbehmi, spevom, čítaním posledného testamentu, pohrebným sprievodom a nárekom nad basou. 

 

 

Borinka z oblakov