OZNAM - zákaz návštev v zariadení sociálnych služieb

- Spustí sťahovanie súboruverejná vyhláška tu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dňa 11.7.2019 sme v Borinke usporiadali športové hry, v ktorých si mohli naši klienti a hostia z iných zariadení, zasúťažiť v disciplínach. Ako bonus sme si pre všetkých pripravili prekvapenie v podobe opekačky, ktorá dotvárala tú správnu atmosféru ku krásnemu dňu.

Májové dopoludnie

Dňa 22.5.2019 sme pripravili kultúrny  program pre našich klientov. Najskôr si mohli pozrieť divadelné predstavenie detí zo ZŠ sv. Marka, ktorý si pripravili biblický príbeh.  Po nich nasledovalo hudobné vystúpenie folklórneho súboru Matičiar zo Zbehov.  Príjemná atmosféra sa niesla celým dopoludním.  

Vystúpenie súboru Nádej ku dňu matiek

Dňa 15.05.2019 si pri príležitosti Dňa matiek pripravili speváci zo súboru Nádej hudobné vystúpenie pre našich klientov. Ich piesne potešili každého a vyčarovali úsmev na tvári.

Maľované vajíčko

Dňa 3.4.2019 sa tradične v Borinke oslavovali sviatky jari, ktoré sú spojené s vyzdobovaním veľkonočných vajíčok.  Bolo to príjemné stretnutie aj s klientmi z ostatných zariadení,  spojené s vystúpením detí  z LVS Kynek.

Stavanie mája

Hoci nám tento rok počasie neprialo, nezabudli sme ani v Borinke na tradičné stavanie mája, ktoré sa uskutočnilo posledný aprílový týždeň. Zdobenie mája sme si spríjemnili spievaním ľudových piesní. Napriek zlému počasiu mal každý úsmev na tvári. 

Literárne dopoludnie

Dnešné dopoludnie nám prišli spríjemniť manželia Dankoví, ktorý si pre našich klientov pripravili program v podobe literárneho vstupu a hudobného vystúpenia.  Klienti odchádzali s úsmevom na perách a s novými poznatkami.

Prevencia kriminality seniorov

Dňa 18.03.2019 do Borinky zavítala asistentka Odboru prevencie kriminality, ktorá našich seniorov oboznámila ako sa majú chrániť pred rôznymi nástrahami, ktoré môžu seniorov prekvapiť aby sa nestali obeťami trestných činov, a tým zvýšiť kvalitu a bezpečnosť ich života.

Adventný koncert

Svojím vystúpením nás 13.12 prišiel potešiť súbor spevákov z Baziliky svätého Emeráma v Nitre. Pre nás všetkých to bol veľmi príjemný vianočný koncert.

Vymetanie kútov na Luciu

Tradície Borinku neobchádzajú a preto k nám zavítali tento rok Lucie aby vyhnali zlých duchov a choroby. 

Borinkovské medovníčky

Sladká vôňa obiehajúca jedálňou, vianočná výzdoba a stromček nám na známosť dávajú, že prišiel čas Vianoc. Toto najkrajšie obdobie v roku sme v Borinke oslávili, spolu s priateľmi a klientmi z iných zariadení, zdobením medovníkov a pečením oblátok. Všade vládla pohoda a dobrá nálada.

Mikuláš

Ani tento rok Mikuláš na Borinku nezabudol a prišiel našich seniorov potešiť balíčkom maškŕt. Klienti sa veľmi potešili balíčkom, ale aj Mikulášovi a jeho pomocníkom.

Borinkovská veselica

Október je mesiac úcty k starším a tak sme si aj my chceli uctiť našich klientov a usporiadali sme tancovačku. Veľká vďaka patrí členom skupiny Fórum, ktorí nám prišli zahrať a zaspievať.

Vystúpenie súboru Matičiar

Dňa 19.10.2018 k nám zavítal folklórny súbor Matičiar zo Zbehov. Ich tradičné kroje a ľudové piesne nám spríjemnili dopoludnie.

Vystúpenie súboru Nádej z Cabaja

Októbrové popoludnie nám prišli spríjemniť speváci z folklórneho súboru Nádej z Cabaja, pod vedením pani Halovej. S úsmevom a pesničkou na perách sme si vychutnali ich vystúpenie.

Tekvicová paráda

Ani túto jeseň sme si v Borinke nevedeli predstaviť bez Tekvicovej parády. Veď predsa nevyužiť jej krásy a bohaté dary, by bola veľká škoda.  A tak sme tradične vyrezávali a zdobili tekvice. Za odvedenú prácu a vyzdobené tekvice, bol každý odmenený chutným pohostením.

Borinkovské hry

Dňa 19.9.2018 sa v Borinke zabávalo, športovalo a súťažilo. Posledné teplé dni sme sa rozhodli využiť aktívne, v našom vybudovanom priestore so spoločenskými hrami, o ktorý sme sa chceli podeliť aj s ostatnými zariadeniami. Sme radi, že naše pozvanie prijali a my sme mohli aj s nimi stráviť krásne septembrové dopoludnie.

Opekačka

V Borinke sme sa rozhodli dňa 13.9.2018 využiť posledné letné lúče na opekačku. Sme radi, že o túto veľmi príjemnú atmosféru, sme sa mohli podeliť aj s inými zariadeniami, ktoré naše pozvanie prijali Všetci zúčastnení potešili viacero svojich zmyslov naraz. A to nie len žalúdky vynikajúcimi špekáčikmi, uši príjemnou hudbou, ktorá nám hrala, ale aj oči okolitou prírodou a vynoveným opekacím priestorom.

Septembrová tancovačka

Vďaka skupine Fénix, ktorí nám prišli zahrať priamo do Borinky dňa 12.9.2018 sme si mohli zatancovať a zaspievať. Svojou hudbou vytvorili skvelú náladu nielen našim seniorom, ale aj ich rodinným príslušníkom, ktorí sa prišli pozrieť a zatancovať so svojimi najbližšími.

Stavanie mája

V posledný aprílový deň, sme v Borinke spojili dve príjemné činnosti. Okrem toho, že sme stavali máj ako sa na správnych vyznávačov slovenských tradícii patrí, doplnili sme si tento zvyk o posedenie pri ohníku, pochutnali sme si na špekačkách a spievali ľudové piesne. Bolo to krásne dopoludnie, ktoré sa páčilo všetkým zúčastneným.

Maľované vajíčko

V Borinke sa začínajú sviatky jari vždy s noblesou, krásnou výzdobou a hlavne s úsmevom na tvári. Preto sme  aj tento rok  zorganizovali našu tradičnú akciu „Maľované vajíčko“.  Zúčastnení mohli vyzdobovať vajíčka rôznymi technikami a prejaviť naplno svoju kreativitu.

Vystúpenie detí zo ZŠ sv. Marka

Dňa 20.12.2017 nám vianočné obdobie prišli spríjemniť žiaci zo Základnej školy sv. Marka v Nitre. Pripravili si scénku s vianočnou tematikou, ktorá bola poučná a našim klientom sa veľmi páčila.

Vystúpenie folklórneho súboru z Janíkoviec

Dňa 18.12.2017 nám folklórny súbor z Janíkoviec priblížil tradície, ktoré sa zachovávajú v ich obci. Klienti s nostalgiou spomínali na obdobie Vianoc strávených v ich domovoch. Aj takto sme si priblížili vianočné zvyky. 

Zdobenie medovníkov

Dňa 13.12.2017 sme zorganizovali našu tradičnú vianočnú akciu ZDOBENIE MEDOVNÍKOV. Zúčastnili sa na nej aj klienti z iných zariadení a aj tí vekovo mladší, ktorí spríjemnili atmosféru spevom vianočných piesní. 

Mikuláš

Aj v našom zariadení chodil tento rok Mikuláš. Každého klienta odmenil balíčkom dobrôt, na ktorom si pochutili. Všetci sa potešili a vyčarilo im to úsmev na tvárach. 

Muzikál A TRUE LIGHT

Čas adventu nám prišlo ozvlášniť 50 študentov z UKF pod umeleckým vedením Mgr. art. Mareka Štrbáka, PhD.. Muzikál rozprával biblický o narodení Ježiša Krista. Klientom sa muzikál veľmi páčil, čomu nasvedčoval aj veľký potlesk po skončení vystúpenia. 

Adventný koncert skupiny Quantum BORA

Dňa 3.12.2017 nám prišla spríjemniť poobedie svojim hudobným repertoárom hudobná skupina Quantum Bora. Klientom vyčarili úsmev na tvári a mnohí si s nimi aj zaspievali. Bolo to pre nich príjemné spestrenie dňa. 

"TANCOVAČKA"

Dňa 9.11.2017 sme pre našich klientov pripravili Tancovačku. Do tanca nám hrala kapela "Fórum", ktorá zanôtila rôzne piesne z mladosti našich klientov. Dobrá  nálada a úsmev nechýbal nikomu  na tvári.

Tekvicová paráda

S jeseňou sa nám tradične spája Tekvicová paráda, ktorú každoročne organizujeme. Aj tento rok sa v našom zariadení uskutočnila dňa 12.10.2017. Podujatie bolo príjemným spestrením pre rôzne vekové kategórie. Pri skrášlení a zdobení tekvíc sa využívali rôzne techniky od vyrezávania až po maľovanie. Kreativite sa medze nekládli. 

"Domov baví domov"

Ako každý rok aj tento sa naši klienti zúčastnili akcie DOMOV BAVÍ DOMOV, na ktorej sa prezentovali scénkou Dožinky. Scénku nacvičovali niekoľko mesiacov v spolupráci s deťmi z Liečebno-výchovného sanatória Kynek a ich snaha bola ocenená veľkým aplauzom. 

Požehnanie sochy Panny Márie Kráľovnej, Mons. Viliamom Judákom, nitrianskym diecéznym biskupom

12.10.2017

 

Krátku reportáž zo slávnostného požehnania sochy Panny Márie Kráľovnej v novovybudovanej kaplnke v ZSS ,, Borinka" Nitra, nájdete na stránke Tv Lux- archív, dňa 16. 10. 2017, v 7:45 minúte.

http://www.tvlux.sk/archiv/play/12838

 

 

Opekačka

K teplým letným mesiacom patrí nielen dobrá nálada, ale aj opekačka. Preto sme si ju v našom zariadení 17.7.2017 zorganizovali. Príjemnú atmosféru dotvárala vôňa špekačiek, smiech a dobrá nálada. Naši klienti si ju vychutnali plnými dúškami čomu nasvedčovali usmiate tváre a radosť v očiach. 

"Juniáles"

Dňa 29.6.2017 sa v našom zariadení uskutočnila popoludňajšia veselica, pri ktorej nám do tanca hrala kapela Fénix. Klienti si zatancovali na rôzne piesne z ich mladosti. Počas celej zábavy nechýbal úsmev na perách našich klientov, ale aj hostí z iných zariadení. 

"Maľované vajíčko"

 

Pri príležitosti blížiacich sa Veľkonočných sviatkov naše zariadenie každoročne organizuje tzv. "Maľované vajíčko", čo je udalosť umožňujúca ukázať šikovnosť rúk našich klientov pri maľovaní vajíčok a vyrábaní veľkonočných ozdôb. Na danej akcii sa zúčastnili aj klienti z iných zariadení, napr. Nitrava, Viničky, ale aj deti a mladí ľudia z LVS Kynek, Kreatív Klasov. Na príprave akcie participovali všetci naši zamestnanci, vyfukovanie vajíčok, výzdoba zariadenia. Napriek tomu, že to bolo dopoludnie plné zábavy a oddychu, nechýbala súťaživosť a hrdosť pri pohľade na krásne veľkonočné ozdoby. Bodkou príjemného dopoludnia bolo chutné veľkonočné občerstvenie za čo ďakujeme našim pani kuchárkam. 

Vymetanie kútov na Luciu - 13.12.2016

 

Opekačka

Opekačky, oddych, relax - to všetko patrí k letu. Preto sme si aj my 21.7.2016 zorganizovali opekačku. Spev smiech a samozrejme vôňa a príjemná chuť špekačiek vyčarili úsmev na tvári každého klienta nášho zariadenia.

Otvorenie multigeneračnej zóny

Dňa 24.6.2016  bola v našom zariadení otvorená zóna zábavy, hier a oddychu, tzv. "multigeneračná zóna" v rámci projektu Búrame bariéry, zrealizovaný za finančnej podpory NKN. Súčasťou otvorenia zóny boli športové hry , kde si účastníci zahrali  "Človeče, nehnevaj" sa a "Ruské kolky". Tento slnečný deň  priniesol veľa zábavy a dobrého pocitu ako pre našich klientov, tak aj pre klientov ostatných zariadení sociálnych služieb.     

 

Vystúpenie skupiny Radosť ku ,,Dňu matiek"

 

Dňa 12.5. sa v našom zariadení uskutočnilo vystúpenie hudobnej skupiny Radosť, pôsobiacej v rámci Únie slabozrakých a nevidiacich. Piesne a básne sa niesli v téme materstva v súvislosti s dňom  matiek. Klienti boli dojatí  pri spomienkach na svoje mamy. 

Maľované vajíčko

K jarným slávnostiam oslavujúcim prebúdzanie prírody zo zimného spánku v našom zariadení už tradične patrí zdobenie veľkonočných vajíčok, kde prijímatelia sociálnej služby ukázali svoju kreativitu, zručnosť, invenciu a nápaditosť v technikách zdobenia. ,,Borinkovského maľovaného vajíčka " organizovaného 18. marca sa zúčastnilo osem zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti Nitrianskeho samosprávneho kraja, zástupcovia Slovenského zväzu telesne postihnutých a žiaci zo Spojenej školy internátnej v Nitre na Červeňovej ulici. Príjemnú slávnostnú atmosféru navodili deti z Materskej školy Čajkovského v Nitre, ktoré v rámci jarného pásma všetkým zúčastneným pripomenuli pohanské zvyky - vynášanie Moreny.      

Oslava MDŽ

Dňa 8. marca sme na počesť Medzinárodného dňa žien zasadli do spoločenskej miestnosti, aby sme si uctili všetky žienky, ktoré v našom zariadení máme. Účasť bola  vysoká a dokonca sa k nám pripojili aj  muži, ktorí sa chceli zúčastniť na programe. Boli sme svedkami skvelého hudobno-speváckeho predstavenia, ktoré si pre nás pripravil náš kolega Matúš. Vypočuli sme si hru na husliach, na gitare, sem - tam padol aj nejaký vtip a všetci zúčastnení dostali malé občerstvenie. V  miestnosti vládla pohoda a dobrá nálada.  

Pochovávanie basy

Dňa 16.02.2016 nás do tradície Pochovávania basy uviedli Skupina Radosť z Únie nevidiacich. Na poslednej fašiangovej zábave stvárnili obrad rozlúčky podobnej cirkevnému obradu a ohlásili nám tak koniec zábavy počas nasledujúceho pôstu. Rozlúčili sme sa humornými príbehmi, spevom, čítaním posledného testamentu, pohrebným sprievodom a nárekom nad basou. 

 

 

Borinka z oblakov