Požehnanie sochy Panny Márie Kráľovnej, Mons. Viliamom Judákom, nitrianskym diecéznym biskupom

12.10.2017

 

Krátku reportáž zo slávnostného požehnania sochy Panny Márie Kráľovnej v novovybudovanej kaplnke v ZSS ,, Borinka" Nitra, nájdete na stránke Tv Lux- archív, dňa 16. 10. 2017, v 7:45 minúte.

http://www.tvlux.sk/archiv/play/12838

 

 

Opekačka

K teplým letným mesiacom patrí nielen dobrá nálada, ale aj opekačka. Preto sme si ju v našom zariadení 17.7.2017 zorganizovali. Príjemnú atmosféru dotvárala vôňa špekačiek, smiech a dobrá nálada. Naši klienti si ju vychutnali plnými dúškami čomu nasvedčovali usmiate tváre a radosť v očiach. 

"Juniáles"

Dňa 29.6.2017 sa v našom zariadení uskutočnila popoludňajšia veselica, pri ktorej nám do tanca hrala kapela Fénix. Klienti si zatancovali na rôzne piesne z ich mladosti. Počas celej zábavy nechýbal úsmev na perách našich klientov, ale aj hostí z iných zariadení. 

"Maľované vajíčko"

 

Pri príležitosti blížiacich sa Veľkonočných sviatkov naše zariadenie každoročne organizuje tzv. "Maľované vajíčko", čo je udalosť umožňujúca ukázať šikovnosť rúk našich klientov pri maľovaní vajíčok a vyrábaní veľkonočných ozdôb. Na danej akcii sa zúčastnili aj klienti z iných zariadení, napr. Nitrava, Viničky, ale aj deti a mladí ľudia z LVS Kynek, Kreatív Klasov. Na príprave akcie participovali všetci naši zamestnanci, vyfukovanie vajíčok, výzdoba zariadenia. Napriek tomu, že to bolo dopoludnie plné zábavy a oddychu, nechýbala súťaživosť a hrdosť pri pohľade na krásne veľkonočné ozdoby. Bodkou príjemného dopoludnia bolo chutné veľkonočné občerstvenie za čo ďakujeme našim pani kuchárkam. 

Vymetanie kútov na Luciu - 13.12.2016

 

Opekačka

Opekačky, oddych, relax - to všetko patrí k letu. Preto sme si aj my 21.7.2016 zorganizovali opekačku. Spev smiech a samozrejme vôňa a príjemná chuť špekačiek vyčarili úsmev na tvári každého klienta nášho zariadenia.

Otvorenie multigeneračnej zóny

Dňa 24.6.2016  bola v našom zariadení otvorená zóna zábavy, hier a oddychu, tzv. "multigeneračná zóna" v rámci projektu Búrame bariéry, zrealizovaný za finančnej podpory NKN. Súčasťou otvorenia zóny boli športové hry , kde si účastníci zahrali  "Človeče, nehnevaj" sa a "Ruské kolky". Tento slnečný deň  priniesol veľa zábavy a dobrého pocitu ako pre našich klientov, tak aj pre klientov ostatných zariadení sociálnych služieb.     

 

Vystúpenie skupiny Radosť ku ,,Dňu matiek"

 

Dňa 12.5. sa v našom zariadení uskutočnilo vystúpenie hudobnej skupiny Radosť, pôsobiacej v rámci Únie slabozrakých a nevidiacich. Piesne a básne sa niesli v téme materstva v súvislosti s dňom  matiek. Klienti boli dojatí  pri spomienkach na svoje mamy. 

Maľované vajíčko

K jarným slávnostiam oslavujúcim prebúdzanie prírody zo zimného spánku v našom zariadení už tradične patrí zdobenie veľkonočných vajíčok, kde prijímatelia sociálnej služby ukázali svoju kreativitu, zručnosť, invenciu a nápaditosť v technikách zdobenia. ,,Borinkovského maľovaného vajíčka " organizovaného 18. marca sa zúčastnilo osem zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti Nitrianskeho samosprávneho kraja, zástupcovia Slovenského zväzu telesne postihnutých a žiaci zo Spojenej školy internátnej v Nitre na Červeňovej ulici. Príjemnú slávnostnú atmosféru navodili deti z Materskej školy Čajkovského v Nitre, ktoré v rámci jarného pásma všetkým zúčastneným pripomenuli pohanské zvyky - vynášanie Moreny.      

Oslava MDŽ

Dňa 8. marca sme na počesť Medzinárodného dňa žien zasadli do spoločenskej miestnosti, aby sme si uctili všetky žienky, ktoré v našom zariadení máme. Účasť bola  vysoká a dokonca sa k nám pripojili aj  muži, ktorí sa chceli zúčastniť na programe. Boli sme svedkami skvelého hudobno-speváckeho predstavenia, ktoré si pre nás pripravil náš kolega Matúš. Vypočuli sme si hru na husliach, na gitare, sem - tam padol aj nejaký vtip a všetci zúčastnení dostali malé občerstvenie. V  miestnosti vládla pohoda a dobrá nálada.  

Pochovávanie basy

Dňa 16.02.2016 nás do tradície Pochovávania basy uviedli Skupina Radosť z Únie nevidiacich. Na poslednej fašiangovej zábave stvárnili obrad rozlúčky podobnej cirkevnému obradu a ohlásili nám tak koniec zábavy počas nasledujúceho pôstu. Rozlúčili sme sa humornými príbehmi, spevom, čítaním posledného testamentu, pohrebným sprievodom a nárekom nad basou. 

 

 

Borinka z oblakov